logo alča a mája aawesome.cz

Gear list: Pacifická severozápadní stezka (PNT)

Vybavení na dálkový trail Pacific Northwest Trail.

Tentokrát musíme hodně odlehčit. Pacifická severozápadní stezka je 2000 kilometrů dlouhá trasa vedoucí náročným horským terénem a pomyslné okno v počasí je maximálně tři měsíce. Nejdelší sekce, která se musí přejít v kuse bez možnosti potkat civilizaci (koupit jídlo, vyměnit vybavení…) je tu 260 kilometrů. To zní už docela šíleně, takže čím lehčí bude výbava, tím víc uneseme jídla a hlavně tím rychleji půjdeme.

Předchozí dálkové traily jsme šly s tím, co se doma našlo, pak nás postupně víc a víc vybavoval parádní APMsport ve spolupráci s Husky, Lastingem a Prabos. Teď jsme doladily péřové spacáky od Kwaka a s Pod 7 kilo jsme vybraly ultralehký stan od Nemo.

Vybavení – krosna, spaní, vaření, výbava (proti medvědům…) se nám podařilo snížit pro každou na cca 5 kilo. Oblečení má každá 2 kg a k tomu ještě kilo a půl na sobě (boty, hole…). V Olympic NP budeme muset přidat navíc kilo a čtvrt těžký bearcanister.

Kolik potřebuješ triček? Jedno. Tak asi tak. 😀

K tomu se ještě navíc v Kanadě přidá malování – zvážíme až na místě. A ještě přibude bearspray a závěsný systém proti medvědům, které taky musíme teprve zvážit. Kartuše na vaření a bearspraye totiž nesmí létat letadlem.

odběr novinek