logo alča a mája aawesome.cz

ukázky z
knih

V našich cestopisných knihách se dočtete o tom, jak jsme cestovaly kolem světa, nebo jak jsme přecházely Andy v Patagonii

Knihami chceme předat radost, motivovat nejen k cestování, ale k překonávání sebe sama a také ukázat, jaký jsme měly možnost poznat svět – jinak, než  zvečerních zpráv.

Knihami chceme předat radost, motivovat nejen k cestování, ale k překonávání sebe sama a také ukázat, jaký jsme měly možnost poznat svět – jinak, než  zvečerních zpráv.

Ukázky
z knih

V našich cestopisných knihách se dočtete o tom jak jsme cestovaly kolem světa, nebo jak jsme přecházely Andy v Patagonii

Papuchalk Isgrín

Isgrín má záhadné jméno a aby jeho tajemství rozluštil, musí se vydat na dalekou cestu. Až tam, kde se v ledovcích odráží polární záře a kde za dlouhých nocí papuchalci naučili lidi zase se smát. Cesta Isgrínovi otevře oči, dozví se, proč se Grónsku říká zelená země i jak dlouho žijí velryby a jak tají ledovce – ale zjistí, kdo je a kam směřuje?

Dojemný příběh plný krásných setkání a zajímavostí z geografie i přírodních věd. Tato bohatě ilustrovaná kniha je kouskem umění, kterým stojí za to listovat a vracet se k jejímu příběhu.

Cesta až na konec světa Pěšky Patagonií

Alča a Mája se po cestě kolem světa a přechodu Pacifické hřebenovky vydaly pěšky až na jižní konec světa. Měsíce šly samy chilskými a argentinskými Andami směrem na jih mezi aktivními sopkami, neprostupným pralesem i po nekonečných ledovcích a hledaly dávno zapadlé stezky. I když byla tato cesta těžší, i tentokrát jim pomohlo ukulele a zabránilo každé trudomyslnosti. Přijďte si v bezpečí vychutnat nádhery, pro které šly holky i za hranice svého strachu.
“Bylo to nádherné! Kdybychom ale dopředu věděly, do čeho jdeme, nikdy bychom nenašly dost odvahy a síly.”

Momentálně máme vyprodáno. Ale pro velký zájem pracujeme na dotisku. 

Cesta kolem světa

Cesta kolem světa vedla od mrznoucí Čínské zdi a slavení čínského nového roku v Hongkongu přes téměř opuštěný ostrov na Filipínách, přátelský Vietnam, kulinářské Thajsko, historií prodchnutou Kambodžu, moderní Singapore, přes kávové Bali, světadíl protinožců, pohádkový Nový Zéland až k hranici Mexika, odkud jsme šly pěšky do Kanady, proletěly se na divokou Aljašku a zakončily cestu zasněženou Kanadou. Cestovaly jsme jak to šlo, stopem, pěšky, skútrem a naše destinace vybíraly nabízené lowcost lety. Bydlely jsme ve stanu, autě, pod hvězdami, v hamace, u lidí i v hostelech. Ukulele je naším nejlepším parťákem a otevřelo nám i zavřené dveře.

Momentálně máme vyprodáno. Ale pro velký zájem pracujeme na dotisku.