logo alča a mája aawesome.cz

Spací pytel Drape Ladies

Péřový spacák i do pořádné zimy.

Tento spacák Husky Drape Ladies -20°C jsme si s sebou vzaly na expedici do Patagonie, kde bylo jasné, že nás čeká drsné počasí. Pro náročnou expedici jsme hledaly spolehlivý, teplý a také lehký spacák. Tepelný komfort tohoto spacáku zajišťuje bohatá výplň z husího peří. O to je samozřejmě také nutno náležitě pečovat a hlavně hlídat aby nenavlhlo. Nic se mu však nemůže vyrovnat v hřejivosti, váze a skladnosti.


Slibované komfortní a limitní teploty dle naší zkušenosti odpovídají realitě. Až na pár výjimek, kdy teplota klesala níž pod nulu a my jsme byly vyčerpané (což velmi ovlivňuje, jak člověk cítí chlad) nám bylo vždy teplo. Samozřejmě tomu také napomáhá mít dobrou karimatku – zespoda člověka prostě žádný spacák izolovat nedokáže.


Aby člověk nesklouzl z karimatky, jsou na spodní části spacáku protiskluzové pruhy. Spacák Drape ladies má zateplovací límec, který je nezbytný pro co nejlepší udržení tepla. Vybírat se dá z variant s levým a pravým zipem. A jako šikovný detail najdete na vnější i vnitřní straně spacáku kapsičku na drobnosti.


Součástí je i kompresní obal, který dokáže spacák sbalit téměř “do oříšku”, a tak se vejde do krosny i Popelce.

Náplň: husí peří 600g, 90/10- 700cuin
Konstrukce: komorová
Vnitřní materiál: 30D 350T Nylon
Vnější materiál: 30D 350T Nylon Ripstop
Příslušenství: kompresní obal, skladovací vak, poutka pro skladování, protiskluzové pásy
Hmotnost: 1250g
Doporučená maximální výška osoby: 175 cm
Rozměr sbalený: 35 x 20 cm
Rozměr: 80 x 200cm

RIPSTOP úprava materiálu RIPSTOP úprava materiálu
Lehký spací pytel Lehký spací pytel
Mumiový typ spacího pytle Mumiový typ spacího pytle

Husí peří 90/10 Husí peří 90/10


Zipy značky YKK Zipy značky YKK
Protiskluzové pásy Protiskluzové pásy
Certifikace spacích pytlů Certifikace spacích pytlů

Comfort: 2°C
Spodní hranice rozsahu komfortu, při které uživatel spacího pytle v uvolněné poloze těla, např. v poloze na zádech je celkově v tepelné rovnováze a nepociťuje chlad (vztaženo na normální ženu a na normální podmínky).

Limit: -6°C
Spodní hranice, při které uživatel spacího pytle ve skrčené poloze těla, je celkově v tepelné rovnováze a právě nepociťuje chlad (vztahuje se na normálního muže a na normální podmínky).

Extreme: -20°C
Spodní hranice, extrémní teplota, kde je nebezpečí poškození zdraví podchlazením vztahuje se na normální ženu a na normální podmínky). Tato teplota vyjadřuje bod nebezpečí vedoucí až k smrti.

odběr novinek