logo alča a mája aawesome.cz

Vybavení na PNT Pacifickou severozápadní stezku

Vybavení na dálkový trail Pacific Northwest Trail.

Tentokrát musíme hodně odlehčit. Pacifická severozápadní stezka je 2000 kilometrů dlouhá trasa vedoucí náročným horským terénem a pomyslné okno v počasí je maximálně tři měsíce. Nejdelší sekce, která se musí přejít v kuse bez možnosti potkat civilizaci (koupit jídlo, vyměnit vybavení…) je tu 260 kilometrů. To zní už docela šíleně, takže čím lehčí bude výbava, tím víc uneseme jídla a hlavně tím rychleji půjdeme.

Předchozí dálkové traily jsme šly s tím, co se doma našlo, pak nás postupně víc a víc vybavoval parádní APMsport ve spolupráci s Husky, Lastingem a Prabos. Teď jsme doladily péřové spacáky od Kwaka a s Pod 7 kilo jsme vybraly ultralehký stan od Nemo.

Vybavení – krosna, spaní, vaření, výbava (proti medvědům…) se nám podařilo snížit pro každou na cca 5 kilo. Oblečení má každá 2 kg a k tomu ještě kilo a půl na sobě (boty, hole…). V Olympic NP budeme muset přidat navíc kilo a čtvrt těžký bearcanister.

Kolik potřebuješ triček? Jedno. Tak asi tak. 😀

K tomu se ještě navíc v Kanadě přidá malování – zvážíme až na místě. A ještě přibude bearspray a závěsný systém proti medvědům, které taky musíme teprve zvážit. Kartuše na vaření a bearspraye totiž nesmí létat letadlem.

odběr novinek