logo alča a mája aawesome.cz

Recenze Fizan Compact 4

Pro přechod Aljašky jsme si obě vybraly i hůlky Fizan Compact 4. O tom, jak důležité trekové hole jsou se ještě rozepíšeme, teď ale aspoň zmíníme, že bez nich bychom už na žádnou větší cestu pěšky s krosnou na zádech nevyrazily.


Hole Fizan Compact 4 jsou čtyřdílné teleskopické hůlky italské značky vyrobené z tenkého a pevného hliníku. Jedním z důvodů, proč jsme se pro ně rozhodovaly, byla rozhodně váha. Tyto ultralehké hole váží pouhých 160 gramů. Dalším benefitem je i jejich skladnost, kdy se mohou složit do velikosti 51cm – můžete je tak jednoduše připnout na krosnu a nijak nepřekáží.


Madlo je z tvrdší pěny a při držení hůlek pohodlné na dotek a nechladí, když přijde chlad od ledovce. Poutko je z textilu, nikde neškrábe a poměrně dobře drží vámi zvolenou velikost.
Nastavování hůlky je šroubovací, umožňuje tak jednoduché a rychlé vysouvání a zasouvání při sestavování velikosti. Ani po delší době se nám hole nijak výrazně nezasouvaly a při občasné kontrole stačilo jen trochu dotáhnout jednotlivé díly. Fizan použil na hole osazený karbidový hrot, který nám vždy dobře držel na skalách i na ledových svazích.


Malou daní za lehkou a skladnou trekovou hůl je snad o něco méně příjemná manipulace s utahováním dílů do sebe – není tu žádný prstenec, o který by se ruka dobře opřela. Na druhou stranu hole člověk nepotřebuje zmenšovat každý den.


I přes jejich minimalistický a lehký vzhled nám přišly dostatečně pevné a odolné. Nestaly se nám tedy žádné větší pády, takže “sjezdařského” vzhledu holí jsme se nedočkaly. 🙂
Při našem přechodu Aljašky jsme se i na strmých hřebenech hor na hůlky Fizan mohly skvěle spolehnout, věřit jim a tak i našemu kroku.

Videorecenze

odběr novinek