logo alča a mája aawesome.cz

Recenze na karimatku Nemo Trensor

Karimatku Tensor od Nemo jsme maximálně prozkoušely na dvouměsíčním přechodu PNT. Tedy takové pohodlí jsme ještě při spaní na trailu nezažily! Neuvěřitelných 8cm tloušťky navíc s folií uvnitř, zvýšilo tepelný komfort natolik, že nám nebylo zima ani při podzimních mrazících a díky její stabilní konstrukci jsme ani z té “výšky” nepadaly nebo neklouzaly.

Máme verzi mumie, na kterou jsme zvyklé a vyhovuje nám. Má krásnou váhu pouhých 407g a po sbalení nezabírá téměř žádné místo. Co jsme ocenily na dennodenním používání asi nejvíce, bylo její snadné nafukování, vyfukování a hlavně balení. Tomu prvnímu napomáhá speciální nafukovací vak, který jsme si vzaly jeden dohromady. Neskutečně to urychlí celý proces a ve vysokých nadmořských výškách, kde člověk sotva dodechuje, je určitě velkou pomocí. Vyfouknutá je díky velkému ventilku/špuntu hned a hlavně při balení nemusí člověk řešit problém s nedostatečně propojenými komorami, kde u jiných karimatek zůstával vzduch.

Na ventilek je při odpojování vaku potřeba dávat pozor, aby ho člověk nevytáhl a karimatku hned nevyfoukl. Asi dvakrát se nám to při zbrklém nafukování stalo.

Materiál karimatky vypadá extrémně jemně, ale vydržel dobře. Samozřejmě jsme si (jako u všech nafukovaček) dávaly velký pozor, kam ji pokládáme – a vždy jsme pod ní měly Tyvek. Spaly jsme několik nocí pod širákem na místech, kam by se stan nevešel a nezklamaly nás ani na skále ani ve škarpě ani na jehličí a šiškách.

Rozhodně nejlepší karimatka, kterou jsme kdy měly!

odběr novinek